Փետրվարի 14-ին՝ ժամը 10:30-ին, Արարատյան Հայրապետական թեմի բոլոր եկեղեցիներում Տեառնընդառաջի առթիվ մատուցվելու է Սուրբ Պատարագ, ավարտին կատարվելու է նորապսակների օրհնության կարգ:
Փետրվարի 13-ին՝ տոնի նախատոնակին, ԱՀԹ առաջնորդական փոխանորդ Գերաշնորհ Տեր Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի օրհնությամբ, կազմակերպվել են մի շարք միջոցառումներ: Ստորև ներկայացնում ենք ժամանակացույցը:
Փետրվարի 13
Սուրբ Երրորդություն եկեղեցի (ՀԱԹ) - 17:00-ին՝ժամերգություն, ավարտին եկեղեցու բակում կվառվի խարույկ, կիրականացվի տոնական միջոցառում
Սրբոց Նահատակաց եկեղեցի (Նուբարաշեն) - 17:00-ին՝ ժամերգություն, ավարտին եկեղեցու բակում կվառվի խարույկ, կիրականացվի տոնական միջոցառում
Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի (Նոր Նորք) - 17:00-ին՝ ժամերգություն, ավարտին եկեղեցու բակում կվառվի խարույկ, կիրականացվի տոնական միջոցառում
Սուրբ Հովհաննես եկեղեցի (Կոնդ) - 17:00-ին՝ ժամերգություն, ավարտին եկեղեցու բակում կվառվի խարույկ, կիրականացվի տոնական միջոցառում
Սուրբ Գևորգ եկեղեցի (Նորագավիթ) - 17:00-ին՝ ժամերգություն, ավարտին եկեղեցու բակում կվառվի խարույկ, կիրականացվի տոնական միջոցառում