Օրհնության գիր՝ անսակարկ ծառայասիրության համար
Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Գերաշնորհ Տեր Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանը թեմի առաջնորդանիստ Ս. Սարգիս եկեղեցու հոգեւոր հովիվ Տեր Պետրոս ավագ քահանա Մալյանի միջնորդության հիման վրա Օրհնության գրի է արժանացրել առաջնորդանիստ Սուրբ Սարգիս եկեղեցու «Արարատ» Երիտասարդաց միության ատենապետ Անուշ Վարդանյանին:
Սեպտեմբերի 8-ին՝ հավատ Սուրբ Պատարագի առաջնորդարանի դահլճիում Տեր Պետրոսը ավագ քահանա Մալյանը, Օրհնության ու գնահատանքի գիրը Սրբազան հոր անունից հանձնեց Անուշ Վարդանյանին:
Օրհնագրում մասնավորապես ասվում է. «Սույն օրհնագրով բերում ենք Ձեզ մեր օրհնությունն ու գնահատանքը որպես Արարատյան Հայրապետական Թեմի «Արարատ» Երիտասարդաց միության ատենապետի՝ Ձեր եկեղեցասիրության և անսակարկ ծառայասիրության համար:
«Ուղիղ են այն երիտասարդի ճանապարհները, ով մաքրությամբ է ընթանում» (Առակաց Ի 11):
Մեկ տասնամյակ Դուք նպաստում եք թեմի հոգևոր կյանքի աշխուժացմանը՝ դառնալով Երիտասարդաց միությունների անդամների համար եկեղեցասիրության, խոնարհության և ազնվության վառ օրինակ: Արցախյան բռնի տեղահանման օրերին 100-ից ավելի արցախցիներին օգնության ձեռք եք մեկնել՝ այդպիսով մեծ ներդրում ունենալով նաև նրանց հավաքագրման աշխատանքներում: Հեղինակում եք «Իմ եկեղեցին» ծրագիրը, որի շնորհիվ հանրությանը նորովի են ներկայացվում Արարատյան Հայրապետական թեմի եկեղեցիները:
Մեր սրտաբուխ բարեմաղթանքներն ենք հղում Ձեզ՝ Հայոց Եկեղեցու անդաստաններում սիրո և բարության սերմեր ցանելու կամավոր առաքելության համար:
Թող Բարձրյալն Աստծո Սրբասուրբ Աջը զորավիգ լինի Ձեզ և Երկնավոր Տիրոջ բարեսեր կամքով ապրեք արևշատ ու խաղաղ օրեր»։